Uzdod savu jautājumu

Jautājumi un atbildes

Tēmas izvēle

27.05.2021  Izglītība un mācības

Labdien! Šis gads ir pilns ar pārmaiņām, izaicinājumiem, ko radījusi pandēmija. Tas ir atstājis arī iespaidu uz Erasmus+ mobilitāti. Lasīju avotus un uzzināju, ka, ja mācības partneraugstskolā ir attālināti, tad stipendiju neizmaksā, taču, ja klātienē- viss būs. Jautājums - ja manas mācības ir klātienē, vai man ir tas jāapstiprina ar kādu iesniegumu? Un kad parasti jaunieši uzzin, vai ir ieguvuši stipendiju? Vēlos jau meklēt, kārtot dzīvošanu ārvalstīs, taču nezinu, vai šogad būs finansiālais atbalsts. 

Labdien! Patiesi, Covid-19 pandēmija ir ieviesusi savas izmaiņas Erasmus+ programmā, kas paredz, ka pastāv iespēja Covid-19 ietekmētas mobilitātes organizēt virtuālā vidē, tomēr tas ir izņēmums. Uz doto brīdi augstākās izglītības iestādēm (AII) ir iespēja īstenot tā saucamās jauktās (blended) mobilitātes, kuru ietvaros ir paredzēts, ka daļu no mobilitātes perioda tiešsaistē apgūstat studiju līgumā noteiktos studiju priekšmetus savā mītnes valstī un daļu mobilitātes perioda dodaties uz uzņemošās AII valsti. Attiecīgi tiešsaistes jeb virtuālā mobilitātes perioda daļa netiek finansēta, savukārt tā mobilitātes perioda daļa, kuru pavadītu uzņemošās AII valstī, tiek apmaksāta. Savukārt, ja Jūs mobilitātes ietvaros jau no paša sākuma dotos uz uzņemošās AII valsti, bet tajā studiju process tiktu organizētas attālināti, tad Jums tāpat būtu jāsaņem Erasmus+ individuālais atbalsts, jo no Erasmus+ programmas viedokļa atrodaties mobilitātē ārpus savas mītnes valsts. Par mobilitātes īstenošanas apstākļiem Jums gan būs jāvienojas ar savas AII Erasmus+ koordinatoru, kurš/kura attiecīgi Jūs informēs gan par iespējamo finansējumu, gan par iesniedzamajiem dokumentiem. Katrai AII ir individuāla Erasmus+ mobilitāšu organizēšanas kārtība, tāpēc noteikti meklējiet savas AII Erasmus+ koordinatoru, lai saņemtu visu nepieciešamo informāciju par iespējām pieteikties konkursā un doties mobilitātē.

26.04.2021  Izglītība un mācības

Labdien! Vai Erasmus+ piedāvā darba iespējas uz īsāku laiku ārzemēs pēc bakalaura studiju beigšanas?

Jā, Erasmus+ programma augstākās izglītības sektorā piedāvā neseno absolventu prakses iespējas, kuru varat īstenota laikā posmā līdz 12 mēnešiem pēc izglītības iestādes absolvēšanas, tomēr Jums būtu jānoskaidro vai Jūsu augstākās izglītības iestāde šādu mobilitātes veidu realizē. Tā pat Erasmus+ programmas īstenošanas nosacījumi paredz, ka dalībai mobilitātē ir jāpiesakās vēl studiju laikā. Tāpēc iesakām jau tagad interesēties pie savas iestādes Erasmus+ koordinatora par iespējām īstenot neseno absolventu praksti.

04.02.2021  Izglītība un mācības

Labdien! Pašlaik mācos par medicīnas māsu 1. kurss, mums tiek piedāvāta iespēja nākotnē piedalīties praksē ārzemēs. Vai es varu līdzi ņemt arī savus bērnus (8 un 6 gadi), ja prakse ES valstī tiek plānota 2-3 mēneši ilga? Paldies.

Bērnus ņemt līdzi prakses laikā nav aizliegts, bet uzturēšanās un transportēšanas izmaksas par bērniem ir jāsedz pašam studentam. Iesakām arī padomāt par bērnu apdrošināšanu.

04.02.2019  Izglītība un mācības

Labdien! Vēlos pieteikties kursiem par speciālo izglītību: erasmuscoursescroatia.com. Kā ir iespējams saņemt finansējumu, lai apmeklētu šos kursus, ja esmu skolotāja un strādāju speciālā skolā. 

Lai saņemtu Erasmus+ finansējumu skolotāju dalībai kursos, skolai jāsagatavo un jāiesniedz Erasmus+ projekta pieteikums, izmantojot tiešsaistes projekta pieteikuma veidlapu.

Vienā Erasmus+ mobilitātes projektā atkarībā no skolas un pedagogu vajadzībām var apvienot gan vairākas viena veida mobilitātes, gan dažādu veidu mobilitātes (mācību stundu vadīšanu, kuras ietvaros skolotāji vai cits skolu pedagoģiskais personāls pasniedz mācību stundas ārvalstu partnerskolā; profesionālās pilnveides kursus un mācības; darba vērošanu). Pamatinformācija par iespējām un dalībniekiem pieejama VIAA mājaslapā.

Lai piedalītos Erasmus+ programmā, skolai jābūt Erasmus+ dalībtiesīgo institūciju sarakstā un jābūt reģistrētai Erasmus+ dalībnieku portālā. Kā un kur tas tehniski izdarāms, vairāk pielikumā pievienotajā prezentācijā. Ja skolai jau ir PIC kods vai tas iegūts, reģistrējoties Erasmus+ dalībnieku portālā, jāaizpilda Erasmus+ projekta pieteikuma veidlapa tiešsaistē, kas pieejama VIAA mājaslapā un jāiesniedz Valsts izglītības attīstības aģentūrai līdz 2019. gada 12. februāra plkst.12:00 pēc Briseles laika.

Papildus aicinām iepazīties ar Erasmus+ vadlīnijām, kur atradīsiet pilnīgu informāciju par projektu īstenošanas nosacījumiem un pieejamo finansējumu.

14.12.2018  Jaunatne

Labdien. Vēlējos noskaidrot vai ir iespēja pieteikties kādā jau gatavā projektā un braukt apmaiņas programmā neveidojot savu projektu? Esmu nedaudz apjukusi, divus gadu atpakaļ braucu uz lietuvu apmaiņas programmā "me in 10 years" ļoti patika, bet šobrīd nezinu kā un kur es varu pieteikties kādam projektam, kas ir izveidots un doties. Interesē arī brīvprātīgo darbs. Bet vairāk tā apmaiņas programma, vai ir kāda vieta kur ir izveidotie projekti un viss kas man jādara ir jāpiesakās?

Atbilde sniegta e-pastā.

06.10.2018  Izglītība un mācības

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai pareizi saprotu, ka Erasmus+ programmā (pēc augstskolas absolvēšanas) ir iespējamas studēt citā augstskolā? Vai arī šāda iespēja ir paredzēta tikai praksei?

Pēc augstākās izglītības iestādes (AII) absolvēšanas, Jūs, protams, varat iestāties citā AII un pretendēt uz Erasmus+ mobilitāti. Tomēr atgādinām, ka viena cikla (bakalaura, maģistra, doktorantūras) ietvaros Erasmus+ mobilitātes ilgums nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus. Piemēram, ja esat bakalaura līmeņa studijās bijis mobilitātē, kuras ilgums bijis  6 mēneši, tad uzsākot studijas citā bakalaura līmeņa studiju programmā, Jums ir tiesības atrasties Erasmus+ mobilitātē vēl 6 mēnešus.

09.09.2018  Izglītība un mācības

Labdien, bakalaura studiju laikā esmu izmantojusi gan praksi 3 mēnešu garumā, gan studijas 5 mēnešu garumā, gan arī tagad, mācoties maģistra studijās, esmu bijusi 2 mēnešu ilgā praksē. Vai man ir iespēja braukt praksē vēlreiz? 

Jā, pēc studiju pabeigšanas, ir iespējams doties tā saucamajā neseno absolventu praksē. Katra studiju cikla (bakalaura, maģistra, doktorantūras) ietvaros, students kopumā var atrasties mobilitātē līdz 12 mēnešiem. Tā kā Jūs esat uzsākusi maģistra līmeņa studijas, tad Jums atkal ir iespēja atrasties mobilitātē līdz pat 12 mēnešiem. 

03.08.2018  Izglītība un mācības

Labdien, ja esmu vienreiz devusies Erasmus+ apmaiņas programmā uz Atēnām, vai es varu doties vēlreiz, tikai uz citu augstskolu vienas un tās pašas bakalaura programmas ietvaros?

Erasmus+ mobilitātes ilgums viena cikla (bakalaura studiju, maģistra vai doktorantūras studiju) ietvaros nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus. Līdz ar to, ja mobilitāte ir ilgusi mazāk par 12 mēnešiem, tad, jā, teorētiski pastāv iespēja bakalaura līmeņa studiju ietvaros doties mobilitātē vēlreiz. Tomēr jāņem vērā, ka minimālais studiju mobilitātes ilgums drīkst būt 3 mēneši, bet prakses mobilitātē – 2 mēneši.

07.12.2017  Izglītība un mācības

Sveicināti! Vēlējos uzzināt, vai Erasmus+ piedāvā opciju mācīties semestri Amerikas Savienotajās Valstīs? Universitātē, kurā ir līdzīga programma tai, kurā studēju pašlaik. Ja jā, kādi ir nosacījumi, lai šo iespēju iegūtu? Ļoti priecāšos par Jūsu atbildi. Ar cieņu, Daniēla Paula

Erasmus+ programmas ietvaros kopš 2015. gada ir iespējama arī studiju mobilitāte uz valstīm, kas nav Erasmus+ programmas valstis, tai skaitā arī Amerikas Savienotas valstis. Lai noskaidrotu, vai arī Jūsu augstākās izglītības iestāde īsteno Erasmus+ personu mobilitātes projektu, kura ietvaros paredzēta sadarbība ar Amerikas Savienotajām valstīm, kā arī, lai uzzinātu detalizētu informāciju par atlases nosacījumiem, Jums jāvēršas savas augstskolas ārlietu daļā.

23.11.2017  Izglītība un mācības

Labdien! Vēlējos zināt, vai ir iespēja doties Erasmus+ praksē, ja ir pabeigta nevis augstskola, bet gan iegūta profesija Jauniešu garantijas programmas ietvaros?

Labdien! Jums par prakses iespējām ir jāinteresējas mācību iestādē, kurā ieguvāt profesiju Jauniešu garantijas programmas ietvaros. Konkrēti Jums ir jānoskaidro, vai jūsu pabeigtā mācību iestāde īsteno Erasmus+ projektu, kurš paredz absolventu prakses. 

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems